Filmy edukacyjne dla Zdobywcy

Obejrzyj 4 filmy edukacyjne TED skierowane do Zdobywców

Dlaczego sekretem sukcesu jest ustalenie właściwych celów | John Doerr

Nasi liderzy i instytucje zawodzą, ale nie zawsze dlatego, że są złe lub nieetyczne, mówi John Doerr, kapitalista wysokiego ryzyka – często dlatego, że prowadzą nas do złych celów. W tym praktycznym przemówieniu Doerr pokazuje nam, jak możemy powrócić na ścieżkę dzięki „Celom i kluczowym wynikom” lub OKR – systemowi ustalania celów, który został wykorzystany przez takie firmy jak Google, Intel i Bono do ustawiania i wykonywania audacious cele. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób ustalanie właściwych celów może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką – oraz w jaki sposób możemy wykorzystać OKR, aby pociągnąć naszych liderów i siebie do odpowiedzialności.


Zachowaj swoje cele dla siebie | Derek Sivers

Po trafieniu na genialny nowy plan życia, naszym pierwszym instynktem jest powiedzenie komuś – ale Derek Sivers mówi, że lepiej zachować cele w tajemnicy. Przedstawia badania rozciągające się już w latach dwudziestych, aby pokazać, dlaczego ludzie, którzy mówią o swoich ambicjach, mogą być mniej skłonni je osiągnąć.


Jak wspaniali przywódcy inspirują do działania| Simon Sinek

Simon Sinek przedstawia prosty, ale potężny model, w jaki sposób przywódcy inspirują działania innych, zaczynając od złotego koła i pytania „Dlaczego?”. Jego przykłady to Apple, Martin Luther King i bracia Wright – i jako kontrapunkt Tivo, który (do niedawnego zwycięstwa w sądzie, które potroiło jego cenę) wydawał się upadać.


Tajemnice sukcesu w 8 słowach, 3 minuty | Richard St. John

Dlaczego ludzie odnoszą sukces? Czy to dlatego, że są inteligentni, czy są po prostu szczęśliwi? Analityk Richard St. John podsumowuje lata wywiadów w 3-minutowej prezentacji na temat prawdziwych tajemnic sukcesu.

SEE ALL Add a note
YOU
Add your Comment
 
top