Filmy edukacyjne dla Partnera

4 filmy edukacyjne TED dla Partnera

Co sprawia, że dobre życie? Wnioski z najdłuższego badania na temat szczęścia | Robert Waldinger

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i zdrowi w życiu? Jeśli uważasz, że to sława i pieniądze, nie jesteś sam – ale według psychiatry Roberta Waldingera jesteś w błędzie. Jako dyrektor 75-letniego badania nad rozwojem dorosłych, Waldinger ma bezprecedensowy dostęp do danych na temat prawdziwego szczęścia i satysfakcji. W tym przemówieniu podzielił się trzema ważnymi lekcjami wyciągniętymi z badania, a także praktyczną mądrością na temat tego, jak zbudować satysfakcjonujące, długie życie.


Margaret Heffernan: Dlaczego czas zapomnieć o porządku dziobania w pracy

Organizacje często są prowadzone zgodnie z „modelem superchicken”, gdzie wartość jest umieszczana na gwiazdorskich pracownikach, którzy przewyższają innych. A jednak to nie jest motorem napędowym zespołów o najwyższych osiągnięciach. Lider biznesu Margaret Heffernan zauważa, że to spójność społeczna – buduje każdą przerwę na kawę, za każdym razem, gdy jeden członek zespołu prosi o pomoc – co z czasem prowadzi do świetnych wyników. To radykalne przemyślenie tego, co skłania nas do naszej najlepszej pracy i co to znaczy być liderem. Bo jak zauważa Heffernan: „Firmy nie mają pomysłów. Tylko ludzie to robią. ”


Jak rozpocząć ruch | Derek Sivers

Z pomocą zaskakujących materiałów Derek Sivers wyjaśnia, jak naprawdę zaczynają się ruchy. (Podpowiedź: trwa dwa.)


Nicholas Christakis: Ukryty wpływ sieci społecznościowych

Wszyscy jesteśmy osadzeni w rozległych sieciach społecznościowych przyjaciół, rodziny, współpracowników i wielu innych. Nicholas Christakis śledzi, jak wiele różnych cech – od szczęścia do otyłości – może przenosić się z osoby na osobę, pokazując, w jaki sposób Twoja lokalizacja w sieci może wpłynąć na twoje życie w sposób, którego nawet nie wiesz.

SEE ALL Add a note
YOU
Add your Comment
 
top