Filmy edukacyjne dla Organizatora

Obejrzyj 3 filmy edukacyjne TED dedykowane dla Oragnizatora

Wewnątrz umysłu głównego prokrastynatora | Tim Urban

Tim Urban wie, że zwlekanie nie ma sensu, ale nigdy nie zdołał pozbyć się nawyku czekania aż do ostatniej chwili, aby wszystko załatwić. W tej zabawnej i wnikliwej rozmowie Urban zabiera nas w podróż przez serwisy YouTube, królicze dziury w Wikipedii i ataki gapienia się w okno – i zachęca nas, byśmy myśleli mocniej o tym, na czym naprawdę się opieramy, zanim zabraknie nam czasu .


Zbuduj wieżę, zbuduj drużynę | Tom Wujec

Tom Wujec z Autodesk przedstawia zaskakująco głębokie badania nad „problemem marshmallow” – prostym ćwiczeniem budowania zespołu, które obejmuje suche spaghetti, jedno jard taśmy i ptasie mleczko. Kto może zbudować najwyższą wieżę z tymi składnikami? I dlaczego zaskakująca grupa zawsze pokonuje średnią?


Dlaczego powinieneś zdefiniować swoje obawy zamiast celów | Tim Ferriss

Trudne wybory – czego najbardziej boimy się robić, pytając, mówiąc – są często dokładnie tym, co musimy zrobić. Jak przezwyciężyć paraliż własny i podjąć działania? Tim Ferriss zachęca nas, byśmy w pełni wyobrazili sobie i szczegółowo opisali nasze obawy, w prostym, ale potężnym ćwiczeniu, które nazywa „ustawianiem strachu”. Dowiedz się więcej o tym, jak ta praktyka może pomóc Ci rozwijać się w środowiskach o wysokim stresie i oddzielić to, co możesz kontrolować, od tego, czego nie możesz.

SEE ALL Add a note
YOU
Add your Comment
 
top